Elcsúfult drótkerítés felújítása
Egy sérült kerítés könnyen átjárhatóvá válhat, ami veszélyeztetheti a terület biztonságát. Ez különösen fontos, ha állatokat tartasz, mivel egy sérült kerítésen könnyen átjuthatnak. Egy jól karbantartott kerítés javítja az ingatlan megjelenését is, ám egy elhanyagolt kerítés rontja az összképet, és akár az ingatlan értékét is csökkentheti. Ráadásul már neked is eleged van abból, hogy kerted, udvarod a régi lestrapált drótkerítés csúfítja el? Itt van néhány tuti tipp, amivel újjá varázsolhatod!
A festés egy egyszerű módszernek tűnik, ám előtte alapos felmérés szükséges!
Sérülések vizsgálata: Alaposan nézd át a kerítést, és jegyezd fel a hiányzó vezetékeket, meglazult oszlopokat, törött linkeket vagy meggörbült síneket. Ellenőrizd a kapukat is, hogy nincsenek-e meglazult zsanérok, elgörbült keretek vagy eltört reteszek.
Rozsda ellenőrzése: A rozsdás kerítés festhető, de a rozsdától széteső részeket ki kell cserélni. Különösen figyelj a rozsdás oszlopokra, amelyek veszélyeztethetik a kerítés szerkezeti integritását.
Korábbi bevonatok értékelése: Ha a kerítés már festett, távolítsd el a meglazult festéket drótkefével vagy magasnyomású mosóval, hogy tiszta felületet biztosíts az új festék számára.
Nem csak magát a lánckerítést kell górcső alá venni, de a hozzá tartozó részeket is, hiszen mit ér egy szépen felújított rendszer, ha az, ami körülveszi rossz? Így ezeket is komoly vizsgálatnak kell alávetni és javtani, ha szükséges.
Laza oszlop: Ha egy oszlop meglazult vagy eltört, válaszd le a kerítéspanelekről, majd ásd ki a betonalapot. Helyezd az új oszlopot a meglévő lyukba, állítsd be a megfelelő magasságba és szintbe, majd töltsd ki a lyukat betonnal. Hagyd megszilárdulni 24 órán át, mielőtt visszahelyeznéd a kerítéspaneleket.
Elgörbült sín: A meggörbült síneket a sérülés mértékétől függően javíthatod vagy cserélheted. A cseréhez távolítsd el a sérült sínt, vágj le egy új darabot, és rögzítsd a kerítéshez. Javításhoz használj dugattyús fűrészt a sérült rész eltávolításához, majd vágj egy új síndarabot, és kösd össze a régi és az új sínt sínhüvelyekkel.
Sérült háló: A sérült háló javításához egyenesítsd ki a felső és alsó vezetékeket a sérült terület szélén. Tekerd le a vezetékeket a kerítésről, és távolítsd el a sérült részt. Mérd meg a csereháló méretét, és fond vissza a meglévő kerítésbe. Hajlítsd meg a felső és alsó vezetékeket, hogy biztosítsd a javítást.
Hogyan készítsd elő a horganyzott drótkerítést a festéshez
A festék megfelelő tapadása érdekében fontos, hogy a felület tiszta legyen. Miután befejezted a javításokat, használj merev sörtéjű kefét és univerzális tisztítószert. Fontos, hogy alaposan súrold le a kerítés mindkét oldalát. Távolíts el minden szennyeződést és zsírt, ami akadályozhatja a festék tapadását. Ezután öblítsd le a kerítést tömlőpermetezővel vagy elektromosmosóval, és várd meg, amíg teljesen megszárad.
A drótkerítés körüli területet is elő kell készítened festés előtt!
Amíg a kerítés szárad, védd meg a közeli felületeket a festéktől. Fedj le minden földterületet beleértve a füvet, járdát és betont. Védj meg minden ablakot, falat, teraszt, fészert és garázst ponyvával vagy műanyag fóliával. Ha a kerítés nagyon hosszú, készíts egy 10-20 méter hosszú mobil összeállítást leejtő kendőkből, amit mozgathatsz, ahogy haladsz a kerítés mentén.
Eszközök és anyagok drótkerítés festéséhez
A következőkre lesz szükséged a lánckerítés festéséhez:
Cseppkendők
Ecset
Airless csésze permetező
Hosszabbító
Festőszalag
Víz hígításhoz
Ásványi szesz
Műanyag fólia
Ezekkel az eszközökkel és anyagokkal könnyedén előkészítheted és lefestheted a lánckerítésedet, hogy az újra szép és tartós legyen!
Hogyan fessünk drótkerítést?
Ecsettel és hengerrel a lánckerítés festése lassú és fárasztó lehet, és az eredmény sem mindig tökéletes. Ezek az eszközök inkább kisebb javításokhoz vagy rövidebb szakaszokhoz ideálisak. Egy teljes kerítés
festéséhez érdemes festékszórót használni, amely gyorsabb és egyenletesebb fedést biztosít. Használatához töltsd fel a szórópoharat festékkel, dugd be és húzd meg a ravaszt a folyamatos permetezéshez. Gyakorolj egy darab ócskavas deszkán, hogy beállíthasd a fúvóka nyílását a kívánt permetezési áramláshoz.
A kerítés festéséhez irányítsd a permetezőt 30-35 cm távolságra a célponttól, és dolgozz felülről lefelé oldalirányú mozdulatokkal. Folyamatos permetezéssel dolgozz kissé átfedő mintában, hogy egyenletes réteget vigyél fel minden kerítésre. A cseppek elkerülése érdekében ne maradj egy-két másodpercnél tovább egy helyen.
Ismételd meg ezt a folyamatot a kerítés mindkét oldalán, ügyelve arra, hogy minden oszlopoldalt és a felső sínek alsó oldalát is lefedd. Egy réteg elegendő fedést biztosít, de két réteg növeli a tartósságot és a védelmet. Ha úgy döntesz, hogy egyetlen réteget készítesz a kerítésen, akkor is érdemes két réteget felvinni azokra a kapukra és kapuoszlopokra, amelyek jobban elhasználódnak.
Festett drótkerítés tisztítása és karbantartása
A festés befejezése után alaposan tisztítsd meg a festékszórót. Óvatosan tisztítsd meg a csészét és a szórófejet szappannal és vízzel. A belső tisztításhoz töltsd fel a csészét tiszta vízzel, és húzd meg a ravaszt, amíg a permet tiszta nem lesz. Ez megakadályozza a dugulást a következő használatkor.
Ezután nincs más dolgod, mint távolítsd el a műanyag fóliát és a cseppkendőket a védett felületekről, és lépj hátra, hogy megcsodáld az „új” kerítést. Annak érdekében, hogy a festett lánckerítés jól nézzen ki, évente tisztítsd meg szappannal és vízzel, és javítsd ki a foltokat.